Translate

Wspomnienie wakacji - Kornawalia - Plymouth

Pisałam Wam w tamtym roku iż byłam na urlopie w UK, pojechaliśmy odwiedzić synów. Dwa dni byliśmy w Londynie, |1|2|3,a potem pojechaliśmy na południowo zachodni brzeg Anglii do Plymouth. 

Nie zrobiłam postu o tym mieście od razu i tak się odwlekło, a teraz już mi się bardzo tęskni za latem, więc sobie i Wam przypomnę wakacje.

Jeśli zastanawiacie się gdzie pojechać na wakacje, to szczerze Wam ten kierunek polecam. To całkiem inna Anglia niż Londyn, który również uwielbiam. Teraz jest dobra pora na kupienie biletów lotniczych. 

Jednakże najbliżej tego rejonu jest lotnisko Bristol, potem albo koleją albo busem trzeba jechać dalej. Można też polecieć do Londynu i tu przesiąść się na bus, ale podróż z Londynu do Plymouth to ponad 6 godzin. 

Kiedyś pisałam Wam, że moi synowie przenieśli się z Londynu do Torquay, a teraz jeden mieszka w Torquay, a drugi kupił dom w Plymouth.

 Torquay   1|2|3|4|5  |6 jest znacznie mniejsze i bardziej turystyczne, to taki trochę większy od naszego Sopot, kurort. Natomiast Plymouph to duże portowe miasto, liczy ponad 300 tysięcy mieszkańców,  bardzo rozległe, gdzie miszają się różne style zabudowy, od urokliowych uliczek jak w Grecji nad samym morzem, po nowoczesne osiedla i bloki, oraz oczywiście parterowe zabudowy małych domków.Wg Wikipedii
Plymouth – miasto w południowo-zachodniej Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Plymouth, położone przy granicy z Kornwalią, nad ujściem rzek Plym i Tamar do kanału La Manche. Jeden z największych portów Wielkiej Brytanii, baza marynarki wojennej. W 1967 przyłączono do miasta przedmieścia Plympton i Plymstock.

W urokliwych uliczkach i nad brzegiem morza są cudne kawiarenki, puby i restauracje.
Basen położony nad marzem jest dość ciekawym obiektem, tego dnia było dość chłodno, ale anglikom to wcale nie przeszkadza, oni korzystają z kąpieli nawet przy tylko plus 10 stopniach.

W Plymouth jest Akademia Sztuk Pięknych, teatr, muzem The Box, które łączy w sobie ciekawe zbiory pochądzące ze statków pirackich, dużą kolekcję Galionów, oraz galeria obrazów, jak również np. studio telewizyjne, w którym można spróbować swoich sił i zobaczyć się na ekranie. Jest też bardzo duże oceanarium National Marine Aquarium.


A takie widoki miałam za oknem pociągu kiedy jechaliśmy do St. Ives

 Tu widać jak wyglądają osiedla z niskimi domkamiJeśli jeszcze nie odwiedziliście tej części Anglii to polecam, rezerwujcie swój wyjazd z dużym wyprzedzeniem, będzie dużo taniej niż w wakacje. I jeszcze jedno, wakacje w UK zaczynają się w połowie lipca, do tej pory są tańsze bilety.

Komentarze

 1. Ale miło powspominać lato!
  Świetne miałaś stylizacje. Ta spódnica jest piękna!
  A co sobie nazwiedzałaś, to Twoje!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lato kocham miłością odzwajemnioną, ono mnie też. A że teraz tam mam synków, to będę częściej tam gościła. Także w tym roku też wakacje w UK

   Usuń
  2. Super! Piękne miejscówki wybrali :D

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams