Translate

London - w pigułce

W lipcu byłam w Londynie, to mój 4 wypad do tego miasta. Zawsze byłam w zimie, w okolicach świąt i nowego roku, teraz bardzo chcieliśmy zobaczyć Londyn latem i nie po ciemku. 

Londyn jest magicznym miejscem, tyglem kulturowym, wolnością, tolerancją, przynajmniej ja, tak to odbieram jako turystka. Zachwycają mnie ulice, wystawy sklepowe, dostępność obcowania z kulturą
i sztuką, mam tu na myśli darmowe muzea, darmowe też toalety, pomoc służb na każdym kroku. Kiedy przyjechałam do Londynu po raz pierwszy, ponad 10 lat temu, to miasto zaskoczyło mnie demokracją, wolnością, tolerancją i nowoczesnością.

Uwielbiam ten pęd życia, tempo, architekturę, pomieszanie starego budownictwa z nowoczesnymi drapaczami. 

Dziś zabieram Was na wycieczkę po Londynie, skrótową, gdyż byliśmy tylko dwa dni, a pół drugiego dnia poświęciliśmy Camden Town, tu o tym pisałam. Pierwszego dnia, po zostawieniu bagaży w hotelu zwiedzanie zaczęliśmy od Tunelu Banksy, a potem poszliśmy pod "Oko", stały tu "dzikie tłumy", trzeba było by stać w  3 godzinnej kolejce, by wejść do wagoniku. Nadbrzeżem ruszyliśmy w kierunku nowoczesnych drapaczy.


Drugiego dnia, po Camden Town, udaliśmy się pod Buckingham Palace, a potem na Trafalgar Square


Następny na liście był Piccadilly Circus

China Town


  I Soho, ale byliśmy już tak mega zmęczeni, że nawet fotek nie chciało mi się robić, 24 tysiące kroków, dwa dni to zdecydowanie za mało, na zobaczenie ważniejszych punktów miasta, po dotarciu do Soho, szukaliśmy już tylko skweru, by chwilę posiedzieć i odpocząć.

Jeśli jeszcze nie byliście w Londynie, to szczerze polecam zwiedzanie tego miasta, zarezerwujcie tylko trochę więcej czasu, bo godne uwagi są też muzea np.  British Museum, Natonial Galery, Muzeum Historii Naturalnej. Ciekawe jest też Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.  

Komentarze

 1. Piękne widoki, ale zbyt duże tempo nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa dni to istny maraton, ale warto tam się wybrać jeśli jest okazja

   Usuń
 2. Super wycieczka! Dzięki Marzenka! :))
  Byłam raz w Londynie, ale stanowczo za krótko:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w tym roku w Londynie byłam po raz pierwszy. za to na całego ;) na pełne 11 dni. Udało nam się zobaczyć "kawał " Londynu od Greenwich po świątynie hinduskie na Wembley, od Chinatown po Tower of London, Spacerowaliśmy po nobliwym i zacisznym Notting Hill by za chwilę pojechać do CamdenTown. Znależliśmy czas by wyskoczyć do Oxfortu i na wybrzeże 7 Sisters.
  Masz rację Londyn uwodzi. ja sobie napisałam taki tekst o Londynie - :
  Londyn jest jak kalejdoskop- kązdego dnia i w każdej dzielnicy pozwala doświadczyć czegoś nowego i zaskakującego. To miasto gdzie gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością. Londyn to doświadczenie .
  a i tak na fotkach twoich widzę zakątki do których nie dotarliśmy- Londyn jest więc niewyczerpany ;)
  pozdrawiam Anna Tym

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams