Translate

Trend jesieni 2021 - kombinezon z jeansu

 Trend jesieni 2021 - kombinezon z jeansu

Jeansy nigdy z mody nie wyszły. Każda z nas ma przynajmiej jedną sztukę ubrania z tej tkaniny, choć nosi też nazwę denim.



Na tę jesień i zimę projektanci proponuja kombinezony. Mam taki i już go Wam pokazywałam, 2 lata temu (tu,tu, tu)


 Z czerwoną kataną i czerwonymi butami, dzis nieco inaczej.



A teraz krótka historia jeansów i tkaniny denim.

Początki tej tkaniny datują się na wiek XVII. "Denim" to skrócony francuski zwrot Serge de Nimes, (co brzmi jak denim) stworzyli go krawcy z tego miasta, w Europie przyjął się jako tkanina z Nimes.  Pierwsze miasto w którym produkowano ten materiał to Genua (po francusku bardzo przypomina słowo jeans). Jeans z Genui uznawany był za materiał gorszej jakości niż denim. Obecnie tkaniny te stały się tożsame i ich nazwy używane są wymiennie.

Jeans to tkanina, która  charakteryzuje się mocnym, skośnym splotem, wykonana jest w 100% z bawełny (obecnie z dodatkiem lycry),  poiczątkowo barwionej na kolor indygo, choć obecnie występuje rónież w innych kolorach.


splot jeansu


Pierwsze spodnie zostały zaprojektowane w 1873 r.  przez  Leviego Straussa i Jacoba Davisa , później założyli firmę Levi Strauss & Co. Spodnie te powstały z  myślą o farmerach, poszukiwachach złota
i górnikach, były to początkowo spodnie robocze. Opatentowane spodnie wykonane były  z jeansu, miały wzmocnione szwy w newralicznych miejscach, podatnych na przetacia, np. na kieszeniach. Poza tym spodnie otrzymały metalowe nity, na kieszeniach i szwach bocznych, żeby uniemożliwić ich rozerwanie. Początkowo spodnie miały dwie kieszenie z przodu i jedną z tyłu, z biegiem lat dodano dwie kieszenie, jedną z tyłu i drugą mała z przodu, która miała służyć na przechowywanie zegarka na łańcuszku. 

Przez cały XX wiek, jeans używany był do produkcji tanich, trwałych mundurów, które nosił personel kolei francuskich, w latach powojonennych kombinezony nosili pracownicy fizyczni, Królewskich Sił Powietrznych, kombinezony te były w kolorze oliwkozielonym, zapiane były od szyi do krocza, miały długie nogawki i długie rękawy.

Jensy jako spodnie, bo tak najczęściej określamy spodnie uszyte z tej tkaniny,  zyskały wielką popularność dzięki westernom, bo to w nich właśnie występowali kowboje.



Nie wszyscy lubia kombinezony, bo jest trudność w ich zdejmowaniu, ale z drugiej strony, są idealne na chłodne dni, bo nam nic nigdzie nie podwiewa. Ja bardzo lubię kombinezony i mam też w wersji eleganckiej na różne okazje.





Propozycje od projektantów, od lewej Dior, Albeerta Ferretti, Chiara Boni, fot. Imaxtree










A jakie kombinezony możemy znaleźć w sklepach?


Te modele pochodzą ze strony sklepu internetowego Bonprix


A tu od lewej H&M, Domodi, Top Secret

Czekam na Wasze komentarze, dziękuję bardzo, za odwiedzanie mojego bloga. Pozdrawiam Was serdeczniei dziękuję za pozostawianie po sobie śladu w formie komentarza.







Komentarze

  1. Od początku podobasz mi się w tym kombinezonie!
    Niby jeden ciuch, a jak jednak można z nim pokombinować! Buty i inne dodatki czynią cuda:))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie tak, przede wszystkim buty zmieniają jego charakter, ale i biżuteria też ma wpływ, dodatki są bardzo ważne

      Usuń
  2. Bardzo porządnie wygląda ten kombinezon. Świetna stylizacja :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Pani Marzeno,fantastycznie Pani w tym kombinezonie.Super stylizacja,jak zwykle..

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja nie mam żadnego kombinezonu i raczej nie kupię. Jakoś mnie aż tak nie pociąga, ale jak patrzę na inne dziewczyny, to jest okey. Bardziej podobają mi się natomiast takie zwiewne, letnie, choć i Twoja stylizacja jest w porządku 🙂

    OdpowiedzUsuń
  5. Świetna stylizacja, nie przypuszczałam, że jeansowy kombinezon może wyglądać tak elegancko ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams