Translate

Czym się różni profesjonalna sesja fotograficzna od amatorskiej?
Czym się różni profesjonalna sesja od amatorskiej?

Najkrócej można by powiedzieć - wszystkim.

Czym jest robienie zdjęć?
Zatrzymaniem w obiektywie momentu, czyli czasu, światła i cienia. Tylko od światła, jego natężenia, miękkości i czasu naświetlenia zależy jakie zdjęcie otrzymamy.
W dzisiejszych czasach, kiedy każdy ma aparat cyfrowy w telefonie, robienie zdjęć spowszechniało. Pstrykamy po kilkaset zdjęć tego samego obiektu, przywozimy z wakacji po kilka tysięcy zdjęć, które często zostają tylko zapisem cyfrowym. Choć ja należę do tych osób, które mają albumy, drukują zdjęcia i lubią je mieć w wersji papierowej.
Ale wracając do pytania, czym różni się sesja zdjęciowa profesjonalna od amatorskiej?

Przede wszystkim osobą fotografa, nie wystarczy wziąć do ręki aparat, by być fotografem. Trzeba mieć w tym kierunku wykształcenie, wrażliwość, oraz dobre oko. Dobre aparaty fotograficzne, obiektywy, lampy, blendy etc. Ale wierzcie mi, nie wystarczy zakupić dobry sprzęt z górnej półki, mieć program graficzny do obróbki zdjęć, by być dobrym fotografem.
Studio też musi być odpowiednio do tego przygotowane, liczą się tła, przestrzeń, akcesoria, lampy itd.


Jak wiecie większość publikowanych na blogu zdjęć robi mój mąż, który nie jest zawodowym fotografem. Myślę, że całkiem dobrze mu to wychodzi. Czasami też publikuje zdjęcia autorstwa moich synów.
Tym razem pokażę Wam wyniki pracy Przemka Gąbki (z Lublina) który wykonał dla mnie tę profesjonalną sesję na potrzeby mojej internetowej strony stylizacyjnej. Cały czas ją dopieszczam 
i jeszcze nie wygląda do końca tak jakbym chciała. Ale dobre zdjęcia, takie o jakie mi chodzi - to podstawa. Szczególnie teraz w dobie obrazków. Profesjonalne zdjęcia możemy wykorzystać do wielu publikacji i grafik na potrzeby swoich stron i kont w mediach społecznościowych. Podstawa mieć dobre porfolio.


Do tej sesji ja też odpowiednio się przygotowałam. Na co dzień, sama robię makijaż, jestem też wizażystką, ale chciałam, by tym razem kto inny wykonał mi makijaż. Chciałam zobaczyć się
w nowej odsłonie, same szybko przyzwyczajamy się do tego co lubimy.
Makijaż do tej sesji wykonała  mi perfekcyjna Małgorzata Iłłakowicz
Gorąco ją polecam, make-up bez jakiekolwiek uszczerbku trzymał się cały dzień, mimo upału. Profesjonalne kosmetyki i umiejętności Gosi sprawiły, że wyglądałam promiennie i perfekcyjnie.
Dobry makijaż to podstawa dobrego wyglądu i samopoczucia.


Jeśli potrzebujecie profesjonalnej sesji, skorzystajcie z usług profesjonalistów; makijażystów, fryzjerów, fotografów, stylistów. Wiem, wiem, tu spodnie nie do końca pasują do krawata, docelowo miały być zmienione na granatowe, ale zdjęcie to, bardzo mi się podoba, a w feworze przebierania, zmiany akcesoriów butów itd. po prostu tego nie zrobiłam. Zdjęcie miało być na próbę, jak wychodzi, taki "żywczyk" ale jak już pisałam, bardzo mi się ten żywczyk spodobał. Przy takich sesjach dobrze jest mieć osobę, która zwróci uwagę na szczegóły, wyłapie je, zauważy zagięty róg kołnierzyka itd. W tej sesji byliśmy tylko we dwoje - ja i fotograf.


To nie  moja pierwsza sesja, którą wykonał dla mnie Przemek Gąbka, 6 lat temu na początku blogowania mieliśmy już okazję razem pracować. Tu dla przypomnienia.

Korzystałam też z usług innych fotografów, ale cały czas to nie było to, co chodziło mi po głowie.
Cieszę się, że tym razem sesja spełniła moje oczekiwania. 

Jeśli nigdy nie mieliście jeszcze profesjonalnej sesji, to koniecznie zróbcie ją chociażby dla siebie, na pamiątkę. Zróbcie sobie makijaż, fryzurę, wybierzcie odpowiedni ubiór, lub niech pomoże Wam 
w tym stylistka i zróbcie to.
Z czystym sumieniem polecam Przemka Gąbkę oraz Małgosię Iłłakowicz.

Ciekawa jestem Waszych komentarzy, piszcie koniecznie, pozdrawiam serdecznie.
Zaglądajcie też na mój Instagram, wróciłam do dawnej nazwy.
Komentarze

 1. Piękna sesja, stylizacje, makijaż, zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Dorotko, cieszę się, że Ci się podoba

   Usuń
 2. Bardzo ładna sesja, jak na stylistkę przystało. Ślicznie wyglądasz na zdjęciach i bardzo profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O taki efekt mi właśnie chodziło, dziękuję i pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams