Translate

Medycyna estetyczna - Klinika dr Berbeckiego


Dla kogo jest przeznaczona medycyna estetyczna? 
najprościej można by powiedzieć - dla każdego.

Z rozsądkiem i rozumem, może nam pomóc. Medycyna estetyczna to nie tylko botox, wydęte usteczka, ale to cała gama zabiegów poprawiających kondycję naszej skóry od środka. Żadne kosmetyki nie dadzą nam tego efektu, dlatego bardzo się cieszę, że to dobrodziejstwo jest w zasięgu ręki.

Dla jednych to temat tabu, niewypowiedziane nie istnieje, inni ignorują, częściej udają, że to ich nie dotyczy.
Jestem kobietą dojrzałą, z wiekiem, jak już zaobserwowaliście nie przestał mnie interesować temat własnego wyglądu. Całe życie dbałam o siebie, ćwiczyłam, byłam barwna, interesowałam się modą, dlaczego więc teraz nie miałabym nadal tego robić?
Chcę dobrze się czuć w swoim ciele, dobry wygląd nie jest zarezerwowany tylko dla młodych kobiet.

Jeśli nasza praca polega na kontaktach z innymi ludźmi, bardzo liczy się wyraz naszej twarzy, nasza mimika, grymasy, zmarszczki i bruzdy. Pisałam już kiedyś o medycynie estetycznej, ale temat ten cały czas wymaga rozmowy o nim. Bardzo dużo osób, nadal udaje, że to nie dla nich, to ich nie dotyczy, choć są i takie, które podchodzą do tego normalnie, a wizyta w gabinecie medycyny estetycznej jest jak wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki.

Osobiście nie mam z tym problemu, by powiedzieć, tak zrobiłam sobie botox na czoło, włosy też sobie ufarbowałam i maluję paznokcie. :)

Cieszę się bardzo, że w Puławach powstał gabinet medycyny estetycznej, nie jest to pierwszy gabinet, ale w tym wypadku miałam swój mały udział jako plastyk. Wykonałam całą szatę graficzną, logo, reklamy, wizytówki, itd., dla doktora Jerzego Berbeckiego z Klinki Berbecki.
Kameralne otwarcie kliniki miało miejsce 15 września, na które oczywiście byłam zaproszona.


selfie z doktorem

Uważam, to moje zdanie, że tylko lekarze mogą wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na naszej twarzy i naszym ciele.
Bardzo dużo obecnie salonów kosmetycznych bierze się za ostrzykiwanie, botoks, kwas hialuronowy, bez odpowiedniej wiedzy i wykształcenia. Powinnyśmy się 5 razy zastanowić, czy warto oddać się
w ręce kosmetyczki, czy wykształconego w tym celu lekarza, który przez kilka lat zdobywał swoją wiedzę.

Przestrzegam, przed takimi salonami, nie możliwe jest, aby wiedzę zdobytą w ciągu kilka lat studiów medycznych, poznania anatomii, ogarnąć na kilkudniowym lub jednodniowym kursie. Żeby zostać lekarzem medycyny estetycznej, najpierw trzeba zostać lekarzem, a dopiero potem, można kształcić się w kierunku medycyny estetycznej.
Natomiast osoby, które nie są lekarzami, a wykonują zabiegi, nastawione są tylko na zysk, nie liczą się z powikłaniami i konsekwencjami. Szkoda, że nie jest to uregulowane prawnie, bo możemy w łatwy sposób zostać oszukane. Nie raz oglądałam w telewizji programy, w których pokazane są szkody wyrządzone naszej twarzy, naszemu ciału. Ja sama też otrzymywałam oferty, wykonania zabiegu, za post na moim blogu i nie były to oferty tylko od  lekarzy. Nie skusiłam się, bo twarz to nie plecy, nie ukryję jej, jak coś pójdzie nie tak. A może pójść, nikt mi nie zagwarantuje, że nie uszkodzi mi nerwu twarzy, czy nie spowoduje poparzenia, plam i przebarwień.

Korzystać mądrze -  tak, głupio - absolutnie nie.

Czy nie widzimy na ulicach wręcz karykaturalnych twarzy, przerysowanych ust, zbyt wielkich policzków? myślicie, że tymi twarzami zajął się lekarz? bo ja myślę, że nie.
Lekarz ma za zadanie przede wszystkim nie szkodzić.

Podsumowując -  polecam zabiegi z medycyny estetycznej, wykonane przez lekarza. Można w dobry
i trwały sposób poprawić kondycję swojej twarzy, mieć lepsze samopoczucie, wyglądać promiennie. Dobrze zrobiony zabieg sprawia, że wyglądamy na radosną i wypoczętą osobę, a nie jak gdybyśmy założyły maskę, kolejnego klona, którego mijamy na ulicy.

I jeszcze jedno, medycyna estetyczna to nie tylko botox, który zresztą może leczyć nadpotliwość pach, dłoni czy stóp, lub bruksizm, to nie tylko też kwas hialuronowy, ale bardzo duża gama zabiegów poprawiających struktury skóry, odbudowanie kolagenu, zagęszczenie i ujędrnienie, a przez to odmłodzenie. Miałam przyjemność być na kilku wykładach, prowadzonych przez doktora medycyny estetycznej, gdzie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

Dlatego bardzo się cieszę, że w Puławach jest jest gabinet z prawdziwego zdarzenia, a dr Jerzy Berbecki jest świetnym specjalistą, ma super opinie wśród mieszkańców i w internecie.
Poza tym, że zajmuje się medycyną estetyczną jest również dr neurologii, czyli nerwy naszego ciała, ma w małym palcu, co dla mnie bardzo się liczy. Jest również  adiunktem (starszym wykładowcą) anatomii, na Wydziale Lekarskim,  a skoro uczy przyszłych lekarzy, to znaczy, że ma olbrzymią wiedzę.  
Szczerze polecam Klinikę dr Berbeckiego, a tak na koniec dodam, że doktor jest bardzo miły, skromny, sympatyczny i bardzo delikatny.Komentarze

 1. Super, akurat rozważam powiększenie ust.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Klinikę dr Berbeckiego, bardzo wysoki poziom.

   Usuń
 2. Świetnie, też bym sobie chętnie dała zrobić botoks w okolicę czoła, czy w celu zahamowania mojego bruksizmu, bo chyba go mam. Jeśli chodzi o lekarza, masz rację. Wybrałabym się nawet do innego miasta, u nas miałabym obawy. Wyglądasz rewelacyjnie. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorotka, bruksizm trochę niżej niż czoło, ale znam osoby którym to pomaga, botox pomaga też przy migrenach, wiem, bo mi pomaga. Masz rację do dobrego lekarza jedzie się nawet do innego miasta. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Dla większości kobiet, to temat tabu...i mężczyzn ;)
  Mówią o starzeniu się z godnością... Ale co mają zmarszczki do godności... No i jeśli tak wszyscy z godnością się starzeją, to skąd tyle klinik medycyny estetycznej! Jest ich cała masa:D

  Jestem jak najbardziej ZA dokonywaniem drobnych korekt. Wszystko jest dla ludzi:)
  I oczywiście nigdy w życiu u kosmetyczki!
  Tylko i wyłącznie lekarz powinien mieć prawo większych ingerencji.

  Wiosną powtórzyłam sobie wypełnienie lwich zmarszczek kwasem hialuronowym.
  Mam jeszcze ochotę na mezoterapię. To chyba najlepszy zabieg, który poprawia stan całej skóry.

  Fajnie, że masz u siebie dobrą klinikę i lekarza:)
  Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tara, ja też się cieszę, a gadanie o godniej starości mnie nie interesuje w potocznym rozumieniu, dla mnie godna starość, to taka, jak mają emeryci na zachodzie. Jeżdżą zwiedzają świat i Europę, odpoczywają bo ciężko pracowali, nie interesuje ich skąd wezmą na życie czy leki, bo mają emeryturę za którą godnie żyją. To jest godna starość, a nie liczba zmarszczek na czole.

   Usuń
  2. Dokładnie tak jak mówisz!

   Usuń
 4. Świetny wpis a gabinet prześliczny, super projekt wykonałaś, pozdrawiam Adriana Style

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że medycyna estetyczna jest dla każdego. Błędnie kojarzy się z przesadzonymi zabiegami z użyciem wypełniaczy. Sztuką jest tak poprawić urodę by kobietę upiększyć ale nadal by wyglądała w pełni naturalnie. Medycyna estetyczna oferuje także szereg zabiegów dla panów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams