Translate

Total look red

 Total look, czyli stylizacja w jednym kolorze, sprawdza się na różne okazje. Może mieć charakter sporotowy, a może też być w stylu glamour czy eleganckim. Dziś wybrałam na tę stylizację najmocniejszy kolor ze wsztystkich - czerwień.

Czerwień mogą nosić praktycznie wszystkie typy kolorystyczne, ponieważ występuje on zarówno w tonacji ciepłej jak i zimnej. 

W psychologii kolorów, jest to kolor pożadania, miłości, namiętności, krwi, ognia, pasji, kolor ceszarzy i królów. Stąd mamy dzis "czerwone dywany" jako coś królewskiego, doniosłego, ważnego. Ale jest to też kolor ostrzegawczy (znak stop, czerwona straż pożarna)

Czerwień wpływa pobudzająco na psychikę, wzmaga funkcje życiowe, podnosi ciśnienie krwi, wprowadza nas w dobry nastrój. W reklamie wykorzystywany do przykucia uwagi. Jeśli zaś chodzi
o biznes, pownienie być wykorzystywany wyłącznie w dodatkach. Ale świetnie sprawdza się na balach, bankietach, randkach. Jeśli chcemy być zapamiętani, ubierzmy się na czerwono.

Dziś chcę Wam pokazać jak zmienia się charakter stylizacji, kiedy zmienimy jeden jej element, płaszcz zamieniłam na ramoneskę i z eleganckiego zestawu zrobił się bardziej o rockowym, sportowym charakterze.


Płaszcz - Bonprix, Kurtka - Ochnik, Szpilki - Ryłko, Spodnie - Orsay, Sweterek Mango
fot. Sylwan

Ciekawa jestem bardzo waszych komentarzy, czy lepsza kurtka, czy też płaszcz? co Wy wybieracie?


Komentarze

 1. Pięknie Ci wym kolorze :)))ja bardzo lubię czerwony:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Reniu, większość ludzi dobrze wygląda w czerwni, ale niektórzy boją się tego koloru, zupełnie niesłusznie. Ty ładnie wyglądasz w ciemniejsze wersji, w wiśni

   Usuń
 2. Rządzisz w czerwieni Marzenka!!!
  Obie wersje świetne!
  I bardzo mi się podobają dodatki.. w odcieniu czerwonego wina..
  Pięknie całość skomponowałaś:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami rządze, czasami szokuję jak choćby białymi rajtami, co to kij w mrowisko, ale kocham modę i nie zamierzam się odkochać

   Usuń
 3. Dla mnie z płaszczem jest super :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams