Translate

Czas na okulary - dobór okularów do kształtu twarzy.

 Wcześniej czy później, każdy z nas doczeka się czasu okularów. Jedni są okularnikami od lat młodości, inni dołączają z wiekiem, kiedy ręce są za krótkie, by przeczytać książkę. Okulary należą do dodatków i są ważnym elementem naszego wizerunku. 

Każdy z nas korzysta z okularów przeciwsłonecznych, warto wybierać takie, które mają dobre szkła
i filtry. W wielu marketach można oczywiście kupić okulary za 20-30 zł, ale niestety, te często szkodzą naszym oczom, skupiją światło i powodują wiele szkód. Takie okulary mijam szerokim łukiem. Trzeba mieć tego świadomość, że jak coś jest tanie, to z jakością nie ma nic wspólnego.

Okulary powinny pasować do naszego typu kolorystycznego, oraz do naszego kształtu twarzy. A tych jest bardzo wiele, mamy twarz owalną, idealną, która może nosić każde okulary, oraz prostokątną, kwadratową, trójkątną, w kształcie serca, rombu, koła. Inne będą pasowało osobie o okrągłej buzi, a inne o kwadratowej. Trendy też są brane pod uwagę, ale pamiętajmy, że okulary korekcyjne zamawiamy na dłuższy okres czasu, warto więc zwrócić uwagę, byśmy w nich dobrze wyglądali
i dobrze się czuli. Jeśli modne są klasyczne, czarne i duże oprawki, niekoniecznie dobrze będzie w nich wyglądała delikatna blondynka. Tak samo jak nie każdy dobrze wygląda w "lenonkach", czy "aviatorach". W dobrych salonach optycznych, personel jest przeszkolony zarówno w doborze okularów do kształtu twarzy jak i z analizy kolorystycznej. 

Powiem Wam, że nadal można dostać minimalna zniżkę na okulary robione na receptę w ramach umowy NFZ. A skoro płacimy nie małe składki, warto to wykorzystać. Obecnie jestem na etapie paszukiwania nowych oprawek korekcyjnych do okularów do czytania. Stare się już zdezakualizowały, więc szukam i przymierzam. 

Polecam Wam salon optyczny w Puławach przy ul. Centralnej 2, pani Bożeny Stompor. Salon realizuje recepty, a pani Bożena potrafi doradzić w wyborze okularów. Zresztą poprzcie sami, jakie ładne są tu oprawki. Począwszy od znanych projektantów jak Just Cavalli, Svarowski, Liu Jo, Kodak,  po oprawki w cenach przystępnych dla każdego. Są tu też oprawki dla dzieci i okulary przeciwsłoneczne.Ciekawa jestem, czy zgadniecie, które oprawki spodobały mi się najbardziej, napiszcie mi w komentarzu.


A teraz kilka oprawek okularów przeciwsłonecznych, na początek mój faworyt 
Jeśli więc poszukujecie ciakawych oprawek do okularów korektycyjnych lub okularów na wakacje, zajrzycie tu koniecznie, Puławy, ul. Centralna 2.

Ciekawa jestem czy zgdaliście które okulary przeciwsłoneczne są moje, oraz które oprawki podobają mi się najbardziej. Czekam na Wasze komentarze, pozdrawiam serdecznie.

Komentarze


 1. Zdecydowanie wolałbym Cię bez okularów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja siebie też, ale niestety, potrzebuję do czytania,

   Usuń
 2. W tych delikatnych pozłacanych oprawkach wyglądasz najlepiej, w granatowych też całkiem ładnie. Do Ciebie pasują delikatne oprawki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Dorotko, nadal nie wybrałam, bo te co mi się podbają są drogie jak choler. Gdybym nosiła okulary na co dzień, to bym odżałowała, a na okulary tylko do czytania to mi trochę szkoda dać za okulary ponad tysiaka.

   Usuń
 3. Te pierwsze chyba najlepiej Ci pasują :D
  Ale fajne tez są te czarne, jakby podwójne!
  Cięzki wybór, bo jest masa fajnych:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie masa fajnych, jedne drogie, drugie dostępne, ale wybór trudny.

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams