Translate

Moje wyróżnienie w Galerii Marek - influencerzy w Polsce

 Jest mi niezmiernie miło, iż zostałam dostrzeżona przez Galerię Marek jako "Wschodząca Gwiazda" influencerów w Polsce. 

29 października otrzymałam maila, w którym pani Natalia z Galerii Marek poinformowała mnie, że znalazłam się w rankingu wśród 111 innych osób z całej Polski. Powiem szczerze, że nie wiedziałam nawet iż taki ranking istnieje.

Za zgodą publikuję fragmenty otrzymanego raportu.

Modna Polska... w Internecie. Influencerzy, którzy rządzą w social mediach [NOWY RAPORT]


W swoim najnowszym raporcie GaleriaMarek.pl przeanalizowała profile 111 influencerów modowych, 37 865 postów i 13 821 komentarzy.

Ich poczynania na Instagramie śledzi łącznie blisko 15 mln osób. Liczba ich fanów wzrosła w ubiegłym roku o ok. 550 tys.

Twórców podzielono na cztery grupy: Tytanów (ponad 200 tys. obserwatorów), Osobowości Social Media (od 50 tys. do 200 tys. obserwatorów), Mikroinfluencerów (od 15 tys. do 50 tys. obserwatorów) oraz Wschodzące Gwiazdy (mniej niż 15 tys. obserwatorów).

32% Tytanów aktywnie prowadzi swoje konta aż na 4 platformach: Instagramie, Facebooku, Youtubie i Tik-Toku.

Co piąty influencer mający powyżej 15 tys. obserwujących posiada własną markę modową.


Dzięki wsparciu kilkunastu milionów fanów, polscy influencerzy modowi z roku na rok coraz szerzej rozwijają skrzydła. Stają się internetowymi trendsetterami, którzy inspirują odbiorców i zachęcają duże marki do współpracy. Zasięgom popularnych twórców, zaangażowaniu fanów oraz komentarzom pod ich postami przyjrzała się GaleriaMarek.pl.


Na zawartość naszych szaf wpływają także treści podpatrzone w mediach społecznościowych – zwłaszcza tych, które swoją popularność opierają na przekazie wizualnym. Według sprawozdania Digital 2020, aż 7 na 10 światowych influencerów tworzy treści związane z modą, urodą lub stylem życia. 


Niezależnie od szerokości geograficznej, internetowi twórcy są istotnym elementem kampanii promocyjnych nowych kolekcji odzieżowych. Ich imponujące zasięgi to nie wszystko. Największą wartość ma przyjazna relacja z fanami, budowana przez lata. Duży nacisk na zaangażowanie obserwatorów polskich influencerów modowych położyła w swoim nowym raporcie GaleriaMarek.pl: https://galeriamarek.pl/files/gm/influencerzy_modowi.pdf 
Na całym świecie wpływowi instagramerzy, youtuberzy czy blogerzy pomagają markom modowym przede wszystkim w promocji nowych linii odzieżowych oraz dystrybucji tworzonych przez nie treści. Według Fashion and Beauty Monitor to dwa zdecydowanie najważniejsze obszary strategii marketingowej, w które włączani są influencerzy. Dzięki ich pomocy łatwiej trafić do szaf z nową kolekcją lub zwiększyć zasięg starannie zaplanowanej kampanii promocyjnej.

Tytani, Osobowości i Wschodzące gwiazdy – poznajcie polskich influencerów

By przyjrzeć się, jak działają najważniejsi, najciekawsi i najbardziej inspirujący influencerzy modowi w polskim internecie, wzięliśmy pod lupę:

 • 111 profili na Instagramie,
 • 37 865 postów (Instagram: 24 343; Facebook: 9 740; blog: 3 782),
 • 13 821 komentarzy.

Polskich influencerów podzieliliśmy na cztery grupy: Tytanów, Osobowości Social Media, Mikroinfluencerów oraz Wschodzące gwiazdy*. Głównym kryterium była dla nas liczba obserwujących na Instagramie, czyli najważniejszym medium społecznościowym dla marek modowych.

W każdej grupie przyjrzeliśmy się nieco innym elementom działalności.

Tytani (ponad 200 tys. obserwatorów)

Osobowości Social Media (od 50 tys. do 200 tys. obserwatorów)

Mikroinfluencerzy (od 15 tys. do 50 tys. obserwatorów)

Wschodzące gwiazdy (mniej niż 15 tys. obserwatorów)


W grupie Wschodzącej gwiazdy znalazłam się i ja, poza mną moje blogowe koleżanki, Renata, Paula, Magdalena, Sylwia. 
Cały tekst jest bardzo ciekawy i zachęcam do przeczytania całości, ja opublikowałam tylko fragmenty, szczególnie te, które mnie dotyczą.


Bardzo cieszy mnie to wyróżnienie, więc dzielę się tym z moim czytelnikami,. gdyby nie Wy, wasze komentarze, obserwowanie mnie, nie byłoby mnie wśród wyróżnionych. Dziękuję Wam bardzo.

Komentarze

 1. Gratuluję sukcesu Marzenko, to prawdziwa motywacja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, trochę mnie zmotywowali, bo choć mam o czym pisać i co pokazywać, to czasami sobie myślę, że nikt już na blogi nie zagląda. Czy to ma sens?, ale jak widać, ma

   Usuń
 2. Bardzo fajny post. Super, Gratulacje! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo Ci gratuluję:)))Serdecznie pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Moc gratulacji Marzeno :)
  Brawo TY!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams