Translate

Książkowe love

Do tego postu zabieram się już od dawna, chciałam Wam polecić kilka pozycji książkowych, które ostatnio przeczytałam. Nie chcę być statystycznym Polakiem, który czyta jedną lub pół książki rocznie. Nie mam też czasu, na czytanie non stop, bo doba nie jest z gumy, ale w miarę możliwości staram się.
Wyznaczyłam sobie limit, przynajmniej 12 książek w roku, czyli nie tak dużo, jedną na miesiąc. Biorąc pod uwagę, że praca u siebie, blog, pochłania większość czasu, a przecież jeszcze normalnie się żyje, spotyka ze znajomymi, rodziną etc., to nie jest jakoś strasznie dużo. Zapisałam się do biblioteki, i chyba dzięki temu, czytam więcej niż założyłam, pożyczam, dwie trzy na miesiąc, więc już dawno moje założenie przekroczyłam.
Teraz więc przedstawię tylko kilka pozycji, bo gdybym chciała wszystkie, byłby bardzo długi post. Są też takie pozycje, którym muszę poświęcić osobny miejsce.

Jak już kiedyś pisałam uwielbiam biografię, więc przedstawiam biografię Beaty Tyszkiewicz -
"Nie wszystko na sprzedaż". Pozycja na pewno godna uwagi, nie lubię jak mi ktoś za dużo zdradzi, ale możecie dowiedzieć się, że nie wszystko w jej życiu, dzieciństwie i karierze było takie różowe, zdradzę  Wam tylko, że pani Beata, grała w Bollywood.


Marii Czubaszek, chyba nikomu nie muszę przedstawiać, jej poczucia humoru i dystansu do życia, toteż jak udało mi się ją wypożyczyć, to od razu 3 pozycje. 


 Mnie bardziej podobała się pierwsza cześć, która była tylko o niej, po przeczytaniu tej książki jeszcze bardziej ją lubię i podziwiam. Świetne pióro, dystans, i skojarzenia nie raz wywołały mój głośny śmiech."Blog niecodzienny", to opasłe tomisko 800 stron, przekrój prze politykę, życie, na przełomie 10 lat., Pozycja bardzo wg mnie polecana każdemu blogerowi. Bardzo żałuję, że nie miałam okazji poznać panią Marię osobiście.Anna Gavalda, to młoda pisarka, fajnie ją się czyta, lekko i od ręki, najlepsze  i zaskakujące jest zakończenie. Fajne powieści, po zakończeniu, myślimy nad tym co przeczytałyśmy.

Będąc w klimatach polskich pisarek sięgnęłam po pozycje Krystyn Kofty "Suki", świetna współczesna pozycja, nie chcę zdradzić za dużo, ale nie podejrzewałam panią Krystynę o taki język i taką literaturę. Szczerze polecam. Jak widać w trakcie urlopu książki również mi towarzyszyły.


 "Towarzyszka Panienka" biograficzna książka Moniki Jaruzelskiej, to pozycja, którą każda blogerka modowa powinna zaliczyć, dużo jest o tym, jak pani Monika stała się stylistką, jak stawiała pierwsze kroki w magazynach  modowych. Bardzo ciekawa i świetnie napisana. A swoją drogą jest ode mnie starsza o 10 dni.


 Dla odpoczynku od czytania o czyimś życiu, przeczytałam sobie dwa tomiki wierszy Wisławy Szymborskiej
Na koniec Izabela Jagosz - "Uczulona na wino", świetna pozycja, lekko i ciekawie napisana. Czytając tą książkę, mamy wrażenie, że niektóre fragmenty dotyczą nas, że opisała część naszej historii lub naszych bliskich. Szkoda, że książki napisane przez kobietę czytają tylko kobiety, może gdyby ją czytali również mężczyźni, życie było prostsze i łatwiejsze. Daje dużo do myślenia. Szczerze polecam, jest świetna.


Czekam na Wasze komentarze, ciekawa jestem czy przedstawione przeze mnie pisarki są Wam znane. Pozdrawiam

Komentarze

 1. Chętnie przeczytałabym biografię Beaty Tyszkiewicz, wspaniała kobieta i wielka klasa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam polecaną przez Ciebie książkę - "Uczulona na wino".
  Jutro idę do biblioteki.
  Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie - Uczulona na wino, jest świetna, fajny byłby film. W roli głównej widziałabym Cielecką

   Usuń
 3. Zaciekawiłaś mnie Marzenko tymi ksiażkami. Ciekawią mnie wszystkie, a najbardziej chyba Beaty Tyszkiewicz. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszą pozycję przeczytałam i szczerze polecam. Czyta się rewelacyjnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za książkowe polecanki. Już wysyłam siostrę do biblioteki z listą. Buziaki Danka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe książki przedstawiasz:)))Marię Czubaszek uwielbiałam:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Również uwielbiam książki z Panią Czubaszek w roli głównej :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłaś mnie tymi książkami. Chętnie po nie sięgnę w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie muszę przeczytać Szymborską.

  OdpowiedzUsuń
 10. Poezję Szymborskiej uwielbiam, mam na półce kilka różnych wydań w tym to ze zdjęcia - "Chwila" a biografię Beaty Tyszkiewicz chciałam już dawno przeczytać, jak ukazała się na rynku, ale jakoś się nie złożyło, może nadejdzie właściwy moment. Na razie muszę skończyć inną biografię - Micka Jaggera. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ooo tą to i ja bym przeczytała, bardzo lubię biografie, najlepszą jaką czytałam to Johny Deep. Uwielbiam tego gościa

   Usuń
  2. Philip Norman "Jagger - Diabeł z przedmieścia" tak dokładnie nazywa się ta książka.

   Usuń
 11. Uwielbiam Czubaszek i Szymborską.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ciekawa książki o P. Tyszkiewicz...Ja polecam "Moje życie z Saddamem" Lampsos Parisoula oraz "3096 dni"
  Natascha Kampusch (książkę oraz film). Dwie pozycje porywają i pozostawiają w głowie stek myśli. Natomiast na poprawę humoru polecam książki Sophie Kinselli, są lekkie, wciągające i zabawne, chodź też dają do myślenia.
  Jeśli masz wolną chwilę, to chciałabym Cię zaprosić na mój pierwszy wpis, który poświęciłam jeansowym trendom -> http://pauliszyn.blogspot.com/

  Serdecznie pozdraiwiam

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja bardzo serdecznie dziękuję za tak ciepłą opinię o mojej powieści:) <3
  Izabela Jagosz "Uczulona na wino":)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams