Translate

Wawel w Krakowie

 Będąc w Krakowie, Wawel jest na numer jeden na liście miejsc do zobaczenia. Zdjęcia z tego dnia, czekały grzecznie w kolejce na swój czas. 

Całe stare miasto Krakowa jest urokliwe, niesamowite i nie ma się co dziwić że przyjeżdżają tu ludzie z całego świata. Dobrze jest zwiedzać miasto na piechotę, o wiele więcej się widzi, można się zatrzymać na kawę, pofocić, bez pośpiechu pójść dalej. Tak więc chciałam również zamek królewki na Wawelu zobaczyć od środka. Po odstaniu swojego w kolejce do kasy, i kupieniu odpowiedniego biletu mogłam wejść do środka. Ale szczerze mówić ceny biletów są masakrycznie drogie. Kiedyś był jeden bilet na zwiedzanie Wawelu, a teraz każda część ma swoją cenę, osobno płacimy za apartamenty królewskie, zbrojownie, sale reprezentacyjne, część prywatną, skarby królewskie i grotę smoka, wszystkie jak leci po 40 zł, ulgowe 20. Przede mną rodzina z nastolatką zapłaciła 360 zł za bilety na zwiedzanie. Wg mnie to bardzo drogo, zważywszy że za granicą bardzo wiele muzeum jest za darmo. Ja zwiedziałam apartamenty reprezentacyjne i tyle. 

Co mnie mile zaskoczyło, to ceny w lokalach, za obiad, kolację czy lampkę wina, spodziewałam się bardzo dużych cen, a były przystępne. 

Na bookingu znalazłam apartament, bardzo dobrze usytuawany, 1,2 km do Wawelu, 1 km do rynku i 400 m do dzielnicy Kazimierz. Jedynym mankamentem były nocne tramwaje. Ale i tak bym drugi raz skorzystała z tego lokum. Do dyspozycji mieliśmy pokój z aneksem kuchennym, naczyniami, lodówką i kuchenką indukcyjną, oraz łazienką. Pokój miał duże małżeńskie łoże oraz kanapę, więc mogło z tego pokoju skorzystać więcej osób.

Komentarze

 1. Czy ja wiem czy cena wysoka? Za granicą też dużo zapłacisz, przykładem mogą być muzea w Wiedniu, ale nie żałuję, z czegoś musi się to wszystko utrzymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no może i tak, ale jak rodzina duża to wychodzi drogo

   Usuń
 2. Wawel to wyjątkowe miejsce:)))ja bardzo lubię Kraków:)))ślicznie wyglądasz:)))szkoda że lato już sobie poszło:)Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za wycieczkę Marzenka! :D
  Stylówka super na taką wyprawę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ty nadal ma na blogu a Modowa Liloo już niestety poddała się

  OdpowiedzUsuń
 5. Kultura powinna być bardziej dotowana przez państwo, tak by bez zbytnich wyrzeczeń była dostępna dla wszystkich. Oczywiście ta prawdziwa kultura, a nie szemrane projekty typu ławeczki i inne... Świetna, letnia stylówka. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, zamiast stawiania bubli mogli by dofinansować muzea

   Usuń
 6. Kraków jest cudowny o każdej porze roku. Latem i wiosną oferuje piękne zachody słońca, jesienią planty pięknie wyglądają, bo mieszają się tam przeróżne kolory drzew. Zima to znowu długie wieczory i wszechobecne światełka i ozdoby świąteczne :) Polecam przejść się wzdłuż Wisły aż na Kazimierz, piękna okolica :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mieliśmy świetną miejscówkę, na Rzeszowskiej, wszędzie było blisko i chodziliśmy na piechotę, tak się najlepiej zwiedza

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams