Translate

Modna, piękna i zdrowa

Październik jest miesiącem różowej wstążki, czyli profilaktyki badania piersi, wykrywania zmian, i powstrzymania umieralności na raka piersi. W ciągu roku notuje się 80% nowych notowań wśród wszystkich nowotworów, a 13% kobiet umiera na nowotwór złośliwy. 
Wczesne wykrywanie raka piersi nie jest więc banałem, jest szansą na życie. Po 50 roku życia znacznie wzrasta zachorowalność na tę chorobę. Dlatego tak ważne jest uświadamianie, namawianie. Nie raz w rodzinnych rozmowach słyszałam, a po co mam się badać, tam na górze jest zapisane ile mam żyć, dzieci odchowałam, nie pójdę na badania bo na pewno coś mi znajdą, lepiej nie wiedzieć. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam, z takim głupim podejściem do życia, pytam się wtedy, nie masz dla kogo żyć, nie chcesz być na ślubie wnuczki? Znam osobiście kobiety, które 25 lat temu przeszły przez operacje i leczenie i żyją, cieszą się życiem, pasjami i są zdrowe.

Quiosque po raz kolejny przyłącza się do akcji. Modna, piękna, zdrowa, to hasło przyświeca tegorocznej akcji. Zostałam zaproszona do udziału, otrzymałam T-shirt, bardzo kobiecy, z nadrukiem pięknej zwiewnej kobiety. Akcja ma na celu promowanie badań profilaktycznych USG i Mammografii, prowadzona jest z udziałem Amazonek i ich rodzin, firma Quiosque aktywnie wspiera stowarzyszenie Amazonek. Koszulki te można nabyć w stacjonarnych sklepach, lub przez internet, fundusze ze sprzedaży  zostaną przekazane na konto towarzystwa Amazonek, by wspomóc je w walce z chorobą. Tegoroczna akcja ma też na celu uświadomienie pozostałym członkom rodziny by walczyli o życie swoich mam, żon,sióstr, #dbajonią

Ja już w tym roku byłam na mammografii, dbam o siebie, ja mam dla kogo żyć #zadbajosiebie, regularnie też przeprowadzam samokontrolę i badam swoje piersi pod prysznicem.

Do przedstawienia tej pięknej akcji, ślicznej koszulki celowo pożyczyłam od koleżanki, elegancki garnitur damski, zwany spodnium, chciałam Wam pokazać, że takie koszulki świetnie wyglądają nawet z tak eleganckimi rzeczami. Spodnie są na mnie ciut za długie, ale w tym wypadku nie przeszkadza mi to, liczy się Cel akcji., a ja chciałam to pokazać w eleganckiej odsłonie.Na kanale Youtube jest filmik z udziałem amazonek i ich rodzin, które je wspierały

Spodnium Orsay, Apaszka Atmosphera, Szpilki Atmosphere, Torba - Skórzana.pl, Top - Quiosque
Czekam na Wasze komentarze, ciekawa jestem, co robicie dla siebie, czy regularnie się badacie profilaktycznie.

Komentarze

 1. Zarówno akcja jak i bluzka bardzo mi się podoba. Lubię różowe odcienie. Świetna stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki takim akcjom kobiety i ich bliscy z pewnością maja większą świadomość tego, że badania profilaktyczne mogą pozwolić na czas wykryć raka i dać sobie szanse na wyleczenia. Sama badam sie co roku. Robię komplet badań. Usg piersi , cytologie i podstawowe badania z tym związane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię wpisy przypominające o tym, ze październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Chętnie wspieram akcje np w Avonie, w których za zakup danego przedmiotu pieniądze zostają przekazane właśnie na tą akcję.
  Super stylizacja :)

  Pozdrawiam kochana :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pożyteczna akcja, jestem na tak :) Do tego świetna ta koszulka, a garnitur cudowny. Piękna krata i kolory :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że lekarze nie są tacy chętni do wydawania skierowań na badania...
  A warto badać się regularnie. Jak najbardziej popieram!
  Pięknie wyglądasz Marzenka w tych stylizacjach:))
  Buziaki!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie widzieć, że różne blogerki modowe propagują tę akcję! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ważna i potrzebna akcja...
  Moja Ania nie miała szans. Może jednak młode kobiety i te starsze w porę rozpoczną leczenie i będzie skuteczne...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

@babooshka_style

Copyright © Fashion Dreams